Aktiviteter i Ekhagsstugan i vĂ„r đŸŒ±

Hoppas vi ses pÄ nÄgon av aktiviterna vi planerar i vÄr:

☕ 12 mars, kl 14 – 16 – EkhagstrĂ€ffen. En tĂ€nkt Ă„terkommande trĂ€ffpunkt för oss som Ă€r hemma dagtid, som bor i Ekhagen och pĂ„ Docentbacken. Vi möts i all enkelhet, fikar, samtalar om vad vi vill, knyter kontakter mm. Ingen föranmĂ€lan, bara att titta in!

🐣 SkĂ€rtorsdagen 28 mars PĂ„skkĂ€rringfest för och med barnen. Mer information kommer.

đŸšČ Lördag 20 april, kl 13 – 16 – Cykelfixardag. Ta med din cykel och vĂ„rrusta under sakkunnig ledning. Johan Kannela, Ekhagens cykelservice Ă€r pĂ„ plats för rĂ„d och dĂ„d. Jobbet fĂ„r vi göra sjĂ€lva – byta eller laga dĂ€ck, rengöring, olja mm. Ta med trasor och om du har egna cykelverktyg.

đŸ”„ Tisdag 30 april – Valborgsfirande vid Stora Skuggan. Mer information kommer .

🌳 MĂ„ndag 13 maj, kl 18 – 21 – föreningens Ă„rsmöte och eventuell förelĂ€sning om ekar. Mer information kommer.